2 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | ru30-20260409T1433 |
| Project: | MOO Endurance Line |
| Last Surfacing: | 2026-04-09 15:54:22 |
| Location: | 3927.678 N/-7413.756 W |
| GPS Acquired: | 2026-04-09 15:53Z |
| Dive Performance: | 0.12 km @ 232º |
| Mission: | 100_NW.MI |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 3924.594 N/-7409.080 W |
Waypoint Range: | 8.81 km @ 130º | | Days/Distance: | 0.0 / 0.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-04-10 10:30:37 |
| Location: | 3201.798 N/-3444.512 W |
| GPS Acquired: | 2026-04-10 10:29Z |
| Dive Performance: | 11.68 km @ 51º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5431.3 km |