2 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-04-30 10:25:45 |
| Location: | 1840.086 N/-6500.842 W |
| GPS Acquired: | 2026-04-30 10:18Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1840.000 N/-6503.000 W |
Waypoint Range: | 3.80 km @ 267º | | Days/Distance: | 0.0 / 16.2 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-04-30 09:44:55 |
| Location: | 3049.526 N/-3501.695 W |
| GPS Acquired: | 2026-04-30 09:44Z |
| Dive Performance: | 10.15 km @ 243º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5781.3 km |