5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 12:36:56 |
| Location: | 3953.181 N/-7150.427 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 12:36Z |
| Dive Performance: | 2.29 km @ 181º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 130.3 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 11:35:26 |
| Location: | 3941.667 N/-7258.034 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 11:34Z |
| Dive Performance: | 2.86 km @ 282º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 14.46 km @ 102º | | Days/Distance: | 0.0 / 115.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 13:24:09 |
| Location: | 3940.287 N/-7255.732 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 13:20Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 10.83 km @ 93º | | Days/Distance: | 0.0 / 116.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 12:28:43 |
| Location: | 1839.341 N/-6702.421 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 12:27Z |
| Dive Performance: | 1.81 km @ 89º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 16.91 km @ 264º | | Days/Distance: | 0.0 / 289.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 02:32:15 |
| Location: | 3108.135 N/-3523.937 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 02:31Z |
| Dive Performance: | 11.53 km @ 101º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5996.3 km |