5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 14:50:48 |
| Location: | 3953.801 N/-7149.747 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 14:49Z |
| Dive Performance: | 0.31 km @ 233º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 131.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 14:23:06 |
| Location: | 3940.706 N/-7255.568 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 14:22Z |
| Dive Performance: | 3.95 km @ 296º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 10.67 km @ 97º | | Days/Distance: | 0.0 / 119.6 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 13:24:09 |
| Location: | 3940.287 N/-7255.732 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 13:20Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 10.83 km @ 93º | | Days/Distance: | 0.0 / 116.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 14:49:39 |
| Location: | 1839.120 N/-6703.023 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 14:48Z |
| Dive Performance: | 1.14 km @ 68º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 15.82 km @ 265º | | Days/Distance: | 0.0 / 290.6 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 14:37:32 |
| Location: | 3107.649 N/-3528.398 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 14:36Z |
| Dive Performance: | 7.14 km @ 82º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 6003.5 km |