5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 10:54:18 |
| Location: | 3951.948 N/-7150.463 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 10:05Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 128.0 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 08:51:13 |
| Location: | 3942.008 N/-7259.987 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 08:50Z |
| Dive Performance: | 1.74 km @ 223º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 17.32 km @ 102º | | Days/Distance: | 0.0 / 112.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 10:37:31 |
| Location: | 3941.073 N/-7258.095 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 10:36Z |
| Dive Performance: | 2.12 km @ 271º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 14.33 km @ 98º | | Days/Distance: | 0.0 / 112.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 10:04:51 |
| Location: | 1839.345 N/-6701.390 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 10:04Z |
| Dive Performance: | 2.03 km @ 90º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 18.71 km @ 265º | | Days/Distance: | 0.0 / 287.6 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 02:32:15 |
| Location: | 3108.135 N/-3523.937 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 02:31Z |
| Dive Performance: | 11.53 km @ 101º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5996.3 km |