5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 08:59:46 |
| Location: | 3951.236 N/-7149.656 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 08:26Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 126.3 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 08:51:13 |
| Location: | 3942.008 N/-7259.987 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 08:50Z |
| Dive Performance: | 1.74 km @ 223º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 17.32 km @ 102º | | Days/Distance: | 0.0 / 112.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 07:55:32 |
| Location: | 3941.106 N/-7259.577 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 07:54Z |
| Dive Performance: | 1.36 km @ 230º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.907 N/-7248.167 W |
Waypoint Range: | 16.45 km @ 97º | | Days/Distance: | 0.0 / 110.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 07:58:41 |
| Location: | 1839.344 N/-6700.233 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 07:52Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 20.74 km @ 265º | | Days/Distance: | 0.0 / 285.6 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-14 02:32:15 |
| Location: | 3108.135 N/-3523.937 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-14 02:31Z |
| Dive Performance: | 11.53 km @ 101º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5996.3 km |