5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 06:18:30 |
| Location: | 3949.656 N/-7148.661 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 03:11Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 140.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 07:14:40 |
| Location: | 3940.536 N/-7247.808 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 07:13Z |
| Dive Performance: | 1.53 km @ 213º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 21.22 km @ 97º | | Days/Distance: | 0.0 / 132.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 08:15:49 |
| Location: | 3940.113 N/-7246.819 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 08:15Z |
| Dive Performance: | 1.41 km @ 218º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 19.73 km @ 95º | | Days/Distance: | 0.0 / 131.4 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 08:10:02 |
| Location: | 1838.662 N/-6709.705 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 08:08Z |
| Dive Performance: | 2.29 km @ 96º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 4.05 km @ 265º | | Days/Distance: | 0.0 / 302.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 02:43:26 |
| Location: | 3108.966 N/-3533.267 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 02:42Z |
| Dive Performance: | 8.11 km @ 107º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 6011.6 km |