5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 03:12:05 |
| Location: | 3949.656 N/-7148.661 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 03:11Z |
| Dive Performance: | 1.56 km @ 32º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 140.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 04:32:35 |
| Location: | 3939.847 N/-7248.396 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 04:25Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 21.94 km @ 93º | | Days/Distance: | 0.0 / 131.3 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 05:36:50 |
| Location: | 3939.520 N/-7247.433 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 05:36Z |
| Dive Performance: | 1.57 km @ 259º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 20.53 km @ 91º | | Days/Distance: | 0.0 / 130.0 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 04:03:11 |
| Location: | 1838.633 N/-6707.404 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 04:02Z |
| Dive Performance: | 1.54 km @ 80º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 8.08 km @ 268º | | Days/Distance: | 0.0 / 298.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 02:43:26 |
| Location: | 3108.966 N/-3533.267 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 02:42Z |
| Dive Performance: | 8.11 km @ 107º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 6011.6 km |