2 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-01 02:20:45 |
| Location: | 1839.773 N/-6506.462 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-01 02:19Z |
| Dive Performance: | 1.39 km @ 85º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1840.000 N/-6509.000 W |
Waypoint Range: | 4.48 km @ 275º | | Days/Distance: | 0.0 / 28.9 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-04-30 22:04:14 |
| Location: | 3058.142 N/-3458.565 W |
| GPS Acquired: | 2026-04-30 22:01Z |
| Dive Performance: | 16.74 km @ 197º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5798.0 km |