5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 15:36:08 |
| Location: | 3947.889 N/-7146.257 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 15:35Z |
| Dive Performance: | 4.79 km @ 341º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 147.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 15:37:51 |
| Location: | 3939.756 N/-7242.976 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 15:37Z |
| Dive Performance: | 2.86 km @ 296º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 14.21 km @ 94º | | Days/Distance: | 0.0 / 140.3 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 16:29:19 |
| Location: | 3938.882 N/-7242.160 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 16:28Z |
| Dive Performance: | 2.15 km @ 294º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 13.00 km @ 87º | | Days/Distance: | 0.0 / 138.6 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 17:01:40 |
| Location: | 1838.685 N/-6707.019 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 17:00Z |
| Dive Performance: | 3.91 km @ 271º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1839.000 N/-6704.000 W |
Waypoint Range: | 5.34 km @ 83º | | Days/Distance: | 0.0 / 312.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 14:48:22 |
| Location: | 3111.267 N/-3536.309 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 14:47Z |
| Dive Performance: | 6.45 km @ 131º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 6018.0 km |