5 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | sbu01-20260508T1446 |
| Project: | NYDEC |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 09:24:45 |
| Location: | 3949.656 N/-7148.661 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 03:11Z |
| Dive Performance: | N/A |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 140.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru43-20260507T1706 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 10:08:13 |
| Location: | 3940.966 N/-7246.713 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 10:07Z |
| Dive Performance: | 1.75 km @ 242º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 19.78 km @ 99º | | Days/Distance: | 0.0 / 134.5 km |
| Focus | |
| Deployment: | ru40-20260507T1702 |
| Project: | RMI |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 10:59:32 |
| Location: | 3940.148 N/-7245.496 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 10:58Z |
| Dive Performance: | 1.89 km @ 268º |
| Mission: | 100_n.mi |
| Reason: | no comms for a while |
| Waypoint: | 3939.129 N/-7233.068 W |
Waypoint Range: | 17.86 km @ 96º | | Days/Distance: | 0.0 / 133.2 km |
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 10:18:24 |
| Location: | 1838.766 N/-6710.902 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 10:17Z |
| Dive Performance: | 2.11 km @ 95º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1838.500 N/-6712.000 W |
Waypoint Range: | 1.99 km @ 255º | | Days/Distance: | 0.0 / 304.7 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-15 02:43:26 |
| Location: | 3108.966 N/-3533.267 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-15 02:42Z |
| Dive Performance: | 8.11 km @ 107º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 6011.6 km |