2 Active Deployments
| Focus | |
| Deployment: | uvi_02-20260429T1420 |
| Project: | Caribbean PAM |
| Last Surfacing: | 2026-05-01 23:55:56 |
| Location: | 1838.065 N/-6519.248 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-01 23:54Z |
| Dive Performance: | 2.24 km @ 85º |
| Mission: | 1k_n.mi |
| Reason: | nothing commanded |
| Waypoint: | 1837.000 N/-6529.000 W |
Waypoint Range: | 17.25 km @ 263º | | Days/Distance: | 0.0 / 51.8 km |
| Focus | |
| Deployment: | redwing-20251011T1511 |
| Project: | Sentinel |
| Last Surfacing: | 2026-05-01 22:27:59 |
| Location: | 3108.847 N/-3450.957 W |
| GPS Acquired: | 2026-05-01 22:27Z |
| Dive Performance: | 0.08 km @ 209º |
| Mission: | None Reported |
| Reason: | None Reported |
| Waypoint: | None Reported |
| Days/Distance: | 0.0 / 5821.3 km |